Blízke a vzdialenejšie okolie

Vďaka svojej výhodnej polohe je náš apartmánový dom vhodnou základňou na prieskumné výlety do blízkeho aj širokého okolia – Nízkych Tatier, Vysokých Tatier a Západných Tatier s Roháčmi.

V smere Jasná (na juh) sú Demänovské jaskyne: kvapľová Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. O pár kilometrov ďalej tým istým smerom leží známe stredisko Jasná, v zime raj lyžiarov a snowboardistov, v lete vhodný východiskový bod pre výlety na Chopok, Ďumbier a hrebeňovku po chrbte Nízkych Tatier (viď fotografie v galérii). Deťom výlet ozvláštni a spríjemní aj Karkulkina trasa smerom na Chopok, na ktorej riešia úlohy a zbierajú odmeny. Neďaleko lyžiarskych vlekov sa nachádza aj lanový park Tarzania.

Ak sa vydáte opačným smerom, máte na výber hneď tri miesta na kúpanie: kúpele Lúčky s termálnymi prameňmi, aquaparky Tatralandia a Bešeňová. Historicko-kultúrne vyžitie ponúka archeoskanzen Havránok pri Liptovskej Mare a skanzen Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. To už ste na úpätí Západných a Vysokých Tatier, čo by bola škoda nevyužiť na výstupy na Kriváň, Rysy, Baranec, Plačlivô, prechádzky Žiarskou dolinou, Roháčskou, Mlynickou alebo Furkotskou dolinou, alebo len tak lesmi v podhorí (viď fotogaléria).

Medzi kratšie a menej náročné, ale pritom stále zaujímavé výlety patria tie Kvačianskou dolinou, v ktorej sa nachádza starý zrekonštruovaný mlyn, a Prosieckou dolinou, v ktorej potok vyhĺbil skalné útvary hodné aj Slovenského raja.

S plánovaním výletov vám radi pomôžeme.


© 2010 Apartmány Eva | blue | braun | orange